درباره تابلو کنترل دیزل ژنراتور بیشتر بدانید

تابلو کنترل

تابلو کنترل دیزل ژنراتور که تابلو برق دیزل ژنراتور نیز نامیده می شود، یکی از اجزای مهم دستگاه دیزل ژنراتور میباشد که شامل یک جعبه (باکس) بوده که سیم کشی و شمش کشی تجهیزات برقی، بردهای PLC ،کلیدهای اتوماتیک، رله های کنترلی و حفاظتی، لوازم نمایشگر نظیر ولتمتر، فرکانسمتر،آمپرمتر و …. درون آن نصب می‌گردد. تابلوهای برق دیزل ژنراتور ضمن کنترل پارامترهای دیزل و ژنراتورمانند سایر تابلوهای برق نقش اساسی دیگرخود یعنی نقش حفاظتی خود جهت جلوگیری از بروز برق گرفتگی (ایجاد شوک الکتریکی) مصرف کنندگان و کاربران دستگاه دیزل ژنراتور در برابر عوامل محیطی استفاده می‌گردد.

انواع تابلو کنترل

تابلو دستی (MANUAL)

این تابلوها جهت راه اندازی دیزل ژنراتور به صورت دستی و توسط اپراتور طراحی شده است که کنترلر نصب شده بر روی آن قابلیت نمایش کلیه پارامترهای دیزل و ژنراتور را در صورت بروز اشکال فراهم میکند و همچنین دارای کلید اتوماتیک اضافه بار نیز هستند.

تابلو اتوماتیک (Change Over)

این نوع تابلو بر روی ژنراتور به صورت اضطراری نصب می شود. به این صورت است که با قطع برق به صورت اتوماتیک دیزل ژنراتور را روشن کرده و پس از رسیدن به فرکانس مناسب ژنراتور وارد مدار می گردد و در صورت وصل شدن برق شهر به صورت اتوماتیک و خودکار برق شهر متصل می گردد و دستور خاموش شدن دیزل ژنراتور ارسال می گردد.

تابلو پارالل - سنکرون (SYNCHIRONIZE)

اگر یک یا چند دیزل ژنراتور داشته باشیم وظیفه کنترل و هماهنگی بین این چند دیزل ژنراتور بر عهده تابلو سنکرون می باشد. علت استفاده از این تابلو تقسیم بار بین دیزل ژنراتورها میباشد که این موضوع باعث انعطاف پذیری بیشتر مجموعه می شود و همچنین مهمترین علت استفاده از آن برگشت برق بدون قطعی می باشد.

ماژول کنترل

ماژول کنترل، قلب پنل است. این ماژول الکترونیکی در اصل یک PLC کوچک است که سیگنال‌های الکتریکی را دریافت می‌کند و تصمیم می‌گیرد چه کاری انجام دهد. این بخش معمولاً برای دستیابی به نتایج متفاوت برای برنامه های مختلف قابل برنامه ریزی است.

 

ژنراتورهای قدیمی ممکن است با استفاده از ابزارها و دستگاه های آنالوگ عملکرد مشابهی داشته باشند.

 

ریل پایانه

ریل پایانه، قطعه ای است که همیشه نصب نمی شود اما به طور کلی مفید است. این بخش یک نقطه اتصال برای همه کابل هایی است که از موتور و دینام می آیند و سپس به ماژول کنترل متصل می شوند. با استفاده از این قطعه خروجی های ماژول کنترل به ریل ترمینال منتقل شده و سپس به موتور و دینام تغذیه می شوند. فیوزها یا قطع کننده های مدار کوچک اغلب روی این ریل یافت می شوند و به عنوان وسایل حفاظتی عمل می کنند.

 

ترانسفورماتورهای جریان

ترانسفورماتورهای جریان برای نظارت بر تبدیل جریان خروجی بالای دینام به جریان کمتر استفاده می شوند. تابلو دیزل ژنراتور نمی تواند مستقیماً بر جریان های عظیمی که از ترمینال های دینام می آید، نظارت کند. معمولاً ترانسفورماتورها برای نظارت بر جریان، آن را به محدوده 0-5 آمپر تبدیل می کنند. 

 

قطع کننده مدار

قطع کننده خروجی اصلی- که همیشه در تابلو دیزل ژنراتور یافت نمی شود- می تواند در واحدهای بزرگ یک قطعه جداگانه و مستقل باشد. قطع کننده مدار برای توقف جریان در مواقع اضافه بار یا اتصال کوتاه استفاده می شود.

 

راهنمای تابلو دیزل ژنراتور

درک اصول اولیه دیزل ژنراتور نسبتاً ساده است. بسیاری از مردم دقیقاً می‌دانند که مولد برق چگونه کار می‌کند و چرا لازم است، با این حال جنبه‌های زیادی از قطعات و سیستم‌های مولد برق وجود دارند که پیچیده‌تر هستند.

درست مانند بسیاری از تجهیزات و ماشین آلات دیگر، موتور برق دارای یک صفحه کنترل است که به کارکرد آن کمک می کند. تابلو دیزل ژنراتور کاربر را قادر می سازد تا بر عملکرد دستگاه و کارایی آن نظارت کند و در صورت لزوم مداخله کند. برای افراد غیر حرفه ای، این کنترل پنل می تواند بسیار گیج کننده به نظر برسد.

 

توصیف کنترل پنل ژنراتور 

از نظر بصری، کنترل پنل ژنراتور شامل مجموعه ای از نمایشگرها است که اندازه گیری پارامترهای مختلف مانند ولتاژ، جریان و فرکانس را از طریق گیج ها و شاخصها نشان می دهد. همچنین دکمه‌ها یا سوئیچ‌هایی را در کنترل پنل خواهید یافت که به شما کمک می‌‌کنند تا با موتور برق کار کنید، به عنوان مثال، کلید خاموش یا روشن شدن دستگاه.

بسته به اندازه مولد، ممکن است تابلو دیزل ژنراتور خود را در مکان های مختلف نصب کنید. برای ژنراتورهای صنعتی بزرگتر، این پنل کاملاً جدا از خود ژنراتور است. آنها معمولاً به اندازه کافی بزرگ هستند که به تنهایی نصب شوند یا ممکن است در کنار ژنراتور روی دیوار نصب شوند.

 

انواع تابلو دیزل ژنراتور

انواع مختلفی از کنترل پنل ها وجود دارد که به روش‌های مختلف کار می کنند. بسته به نوع پنل شما این تابلو می تواند چندین کار مختلف را انجام دهد. پانل های کنترل دیزل ژنراتور جدید به مروز پیچیده تر شده اند و می توانند کارهای بسیار بیشتری نسبت به گذشته انجام دهند.

در نهایت، پانل کنترل یک ژنراتور آماده به کار به چندین سنسور در سراسر ژنراتور متصل می شود. هر یک از این سنسورها می توانند اطلاعات حیاتی در مورد کارایی سیستم، ولتاژ و ساعات کارکرد سیستم را در اختیار شما قرار دهند و در صورت بروز مشکل، آلارم ها را فعال کرده و هشدارها را نمایش دهند. تابلوی کنترل همچنین می تواند در مواقع اضطراری مولد را خاموش کند.

 

طرز کار تابلو دیزل ژنراتور

تمام پانل‌های کنترل ژنراتور حاوی یک ریزپردازنده است که می تواند ورودی سنسورهای دستگاه را پردازش و دستکاری کند. این ریزپردازنده می تواند ورودی سنسورها را دستکاری کند تا به دستگاه بازخورد بدهد تا خودش را مدیریت کند.

تابلو دیزل ژنراتور می توانید دما را نیز اندازه بگیرید. برای مثال، اگر موتور ژنراتور شما شروع به رسیدن به دمایی کند که محدوده دمای بهینه را برآورده کرده یا از آن فراتر رود، سنسور، تجمع گرما در بدنه ژنراتور را حس می کند و آن را به ریزپردازنده در پانل کنترل منتقل می کند. سپس پانل کنترل از ژنراتور می خواهد که به طور خودکار خاموش شود تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود.

 

تابلو دیزل ژنراتور ATS 

اغلب پانل های کنترل ژنراتور و “سوئیچ انتقال خودکار (ATS)” را در یک جمله می شنوید. آنها اغلب با هم ادغام می شوند تا اطمینان حاصل شود که ژنراتور شما دارای یک منبع برق بدون وقفه است.

نقش ATS تشخیص قطعی برق در هنگام از کار افتادن شبکه اصلی شما است. سپس به کنترل پنل سیگنال می دهد تا ژنراتور را راه اندازی کند. هنگامی که جریان برق اصلی دوباره در دسترس باشد، ATS ژنراتور را قطع می کند و دوباره به شبکه برق اصلی وصل می شود.

داشتن ATS برای مشاغل و مصارف صنعتی که به داشتن برق در هر لحظه متکی هستند، ضروری است. این بخش باعث می‌شود که مجبور نباشید ژنراتور را به ‌صورت دستی روشن و خاموش کنید. در روش دستی گاهی ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا دستگاه روشن شود و طی این مدت شما را بدون برق بگذارد.